Jakie ksero kupić ?

Jakie ksero kupić? To pytanie dość często gości w wyszukiwarkach internetowych. Wynika to z tego, że zakup ksera to ważne wydarzeni w każdym biurze. Oferta dostępnych na rynku kserokopiarek jest bardzo szeroka, ponieważ każdy producent ma w swojej ofercie od kilkunastu do kilkudziesięciu modeli. Tą ilość potęguje również mnóstwo opcji dodatkowych, w które można doposażyć kserokopiarkę na etapie zamawiania. Pozwala to  przystosować ją do swojego indywidualnego zapotrzebowania. Przeanalizujmy zatem: jakie ksero kupić?

Ponieważ dokonanie dobrego wyboru nie jest proste, jednak dzięki naszym poradom, zakup dobrego ksero okaże się łatwiejsze niż mogło by się to wydawać. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

To pytanie jest fundamentalne, ponieważ ma bezpośredni wpływ na możliwości oraz zastosowanie wybranego urządzenia. Urządzenia czarno białe spiszą się głównie w biurach obsługujących głównie pisma, faktury oraz inne podstawowe formy działalności. Jeżeli do tego ma dojść statystyka, sprawozdawczość oraz reklama, edukacja, kolor staje się niezbędny. 

  • Cena zakupu ksero.

To dość istotny parametr, którym kierują się kupujący kserokopiarkę.  Zwykle budżet dla takich inwestycji jest dość ograniczony. Należy jednak  w takim przypadku przyswoić jedną podstawową zasadę,  im urządzenie jest tańsze w zakupie, tym jego eksploatacja jest droższa. Wynika to z faktu że droższe są tonery, mniejsza jest wydajność tonerów i części eksploatacyjnych a niejednokrotnie urządzenie jest mniej trwałe.

  • Popularność marki urządzenia na rynku.

To dość istotny aspekt, zupełnie pomijalny przez wielu kupujących.  Jest on jednak niezwykle istotny dla eksploatacji kserokopiarki. Jeżeli producent kserokopiarki jest liderem rynku pod względem sprzedanych kserokopiarek a model który nas interesuje został sprzedany w kilkuset tysiącach egzemplarzy, to dla kupującego rodzi to samo korzyści. Są to między innymi: 

  1. Łatwość w dostępie do części zamiennych na które nie trzeba czekać tygodniami i nie kosztują krocie. 
  2. Duży wybór na rynku zamienników tonerów,
  3. Szeroka oferta zamienników części eksploatacyjnych w niskich cenach. Do kserokopiarek  które są niszowe na rynku zwykle nie ma zamienników a oryginały są stosunkowo drogie.
  • Skomplikowanie konstrukcji.

Producenci kserokopiarek silnie ze sobą konkurują. Wynikiem tego jest wojna na prawa patentowe. Dlatego jedne firmy opracowały prostsze konstrukcje, opatentowały je i cieszą się dość dużą niezawodnością.  Inni producenci tą samą funkcjonalność muszą osiągnąć w inny sposób. Niejednokrotnie skutkuje to zbytnim skomplikowaniem konstrukcji co pociąga za sobą  zwiększoną awaryjność. 
  • Całkowity koszt posiadania (eksploatacji).

Ten parametr jest najważniejszy, ważniejszy nawet niż cena zakupu. Wydatek związany z zakupem ponosimy tylko raz, natomiast koszty eksploatacji kserokopiarki ponoszone są przez wiele lat jej użytkowania. Składają się na nie ceny tonerów oraz części zamiennych a także części eksploatacyjnych. Nie bez znaczenia są również niskie ceny serwisu w firmie DATA-P kserokopiarki. Często kupujący w ogóle nie biorą tego aspektu pod uwagę. W rezultacie kupowane są kserokopiarki przypadkowe, które nie spełniają oczekiwań.

Kserokopiarka to delikatne i skomplikowane urządzenie. Dobry i niezawodny serwis to poczucie bezpieczeństwa oraz niskie prawdopodobieństwo przestojów w pracy z powodu awarii. Co więcej dobry serwis pozwoli zaplanować wydatki na serwis, co ma szczególne znaczenie u klientów ze sfery budżetowej. To poczucie z całą pewnością zapewni serwis naszej firmy DATA-P.

Wszystkie te kryteria spełniają oferowane przez nas kserokopiarki czarno-białe oraz kolorowe.

 
Oczywiście nie musisz kupować kserokopiarki, możesz również ją wynająć.

dane kontaktowe

FHU DATA-P

ul. Czeremchowa 12

44-102 Gliwice

Telefony